Co ma wspólnego Web design i SEO?

Profesjonalny Web design w połączeniu ze skutecznymi technikami SEO to przy obecnej liczbie dostępnych stron internetowych doskonały sposób na wyróżnienie się w sieci. Sam atrakcyjny, interesujący oraz niebanalny wygląd strony może okazać się niewystarczający. Jeżeli nasza strona nie będzie miała wysokiej pozycji w wyszukiwarce, nie zostanie w ogóle zauważona przez potencjalnych odbiorców.


Projektowanie stron internetowych
Web design obejmuje wiele czynności, które mają na celu prawidłowe zaplanowanie, zaprojektowanie stron internetowych oraz ich wdrożenie. Mówiąc o web designie mamy, zatem na myśli działania o charakterze kompleksowym. Oto cechy strony internetowej, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy jej projektowaniu:
- interaktywność,
- nawigacja,
- praktyczność,
- spójność.
Niezwykle istotne jest oczywiście również to, co chcemy umieścić na stronie. Ciekawa, przyciągająca treść strony internetowej to podstawa. Właściwie zaprojektowana strona wpływa pozytywnie na zwiększenie ruchu. Przyciąga potencjalnych odbiorców, a tych, którzy już ją odwiedzili skłania do pozostania na niej dłużej, niż kilka sekund.

O relacji web design - SEO
Obydwa wymienione działania, czyli zarówno projektowanie stron, jak i ich pozycjonowanie ma ten sam cel. Jest nim poprawienie widoczności witryny. Projektant stron i specjalista SEO muszą brać pod uwagę roboty Google, które pozycjonują stronę nie tylko na podstawie określonych algorytmów i technicznych elementów. Coraz bardziej liczy się jakość strony. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że w chwili obecnej ma ona kluczowe znaczenie.

Równie ważna w obu przypadkach jest struktura strony, typografia oraz hierarchia nagłówków. Nie tylko roboty Google prześwietlają zawartość strony. Robią to również czytelnicy w poszukiwaniu interesujących ich treści. Odpowiednie tytuły, nagłówki, akapity zdecydowanie poprawiają czytelność strony i pozwalają na łatwiejsze zapoznanie się z jej merytoryczną zawartością.

Coraz powszechniejszym trendem projektowaniu stron jest minimalizm. Jego wpływ na pozycjonowanie stron jest także bardzo ważny. Im mniej elementów na stronie, tym szybciej następuje jej ładowanie. Użytkownik nie musi czekać przed ekranem kilkudziesięciu sekund, aby zobaczyć zawartość strony i jej kolejnych podstron. Szybkie ładowanie stron jest istotne również z punktu widzenia SEO.

Kategorie: Pozycjonowanie stron,