Jakie opcje przesyłki powinny się znaleźć w sklepie internetowym?

Zakupy w sklepie internetowym powinny być dla klienta maksymalnie komfortowe. Warto, więc umożliwić szeroki wachlarz dostawy zakupionych towarów tak, aby każdy użytkownik naszego sklepu internetowego wybrał najbardziej dogodną dla siebie opcję. Możliwości jest wiele.

Odbiór osobisty
To jeden z najprostszych sposobów dostawy. Klient sam zgłasza się do siedziby naszego sklepu, aby odebrać towar zamówiony drogą elektroniczną. Jeżeli po prostu mieszka albo pracuje w pobliżu korzyść jest obopólna. Sprzedawca nie musi martwić się transportem i jego organizacją, natomiast klient sklepu może zaoszczędzić nieco na przesyłce. Nie musi również czekać na zamówione produkty.

Przesyłka Pocztą Polską
Jest niezwykle popularną formą dostawy w sprzedaży wysyłkowej. Nic dziwnego. Korzystanie z usług poczty niesie ze sobą wiele zalet. Poczta dostarczy przesyłkę w nawet najbardziej odległe miejsca w Polsce. Posiada, bowiem bardzo gęstą sieć placówek. Przesyłki pocztowe są również najbardziej opłacalną formą dostawy. Poczta Polska dąży do tego, by uprościć procedurę nadawania przesyłek. Istnieje nawet specjalny system, który umożliwia wygenerowanie druku pocztowego na określony rodzaj przesyłki. Poczta może również obecnie powiadamiać swoich klientów o numerach nadania oraz terminie doręczenia przesyłki. Co prawda, czas doręczenia przesyłek jest dłuższy, niż w przypadku innych form dostawy, ale niektórzy klienci mają inne priorytety.

Przesyłka Kurierska
Trudno o bardziej uniwersalną formę dostawy. W ten sposób klient może wysłać paczkę o dowolnych wymiarach i wadze. Ogromną zaletą firm kurierskich jest możliwość zintegrowania sklepu internetowego z systemem firmy kurierskiej. Sprzedawca ma do dyspozycji wygodny panel administracyjny, w którym bez problemu wygeneruje stosowne druki kurierskie, zamówi odbiór przesyłek oraz dokona rozliczenia za wykonane usługi.

Paczkomaty
Coraz bardziej popularną formą dostawy stają się paczkomaty. Ich podstawowe zalety to szybkość dostawy oraz niższe koszty dostawy, niż te, które proponuje Poczta Polska lub firmy kurierskie. Klient może odebrać przesyłkę w specjalnym automacie. Potrzebny jest jedynie kod odbioru paczki. Automaty dostępne są przez całą dobę, więc przesyłkę można odebrać nawet późną nocą. Co istotne, nie trzeba stać w kolejce. Nie wszystkie towary mogą być wysyłane tą drogą. Paczkomaty są w stanie przyjąć jedynie produkty o niewielkich gabarytach.

Kategorie: E-sklep,